8 extra zastosowań systemu AZzardo Smart

Wiele możliwości w jednym urządzeniu – to pakiet, którego oczekuje współczesny człowiek. Chcemy rozwiązań, które ułatwiają nam codzienne życie, oszczędzają czas i zapewniają bezpieczeństwo. Niewiele urządzeń daje aż tak wiele. Aplikacja AZzardo Smart należy jednak do tych narzędzi, które oferują komplet praktycznych funkcji. Jakich? O tym poniżej.

Zmiana oświetlenia jednym kliknięciem

Jak mówi stare przysłowie: czas to pieniądz. Warto go oszczędzać i poświęcić cenne chwile na robienie tego, co sprawia nam radość. Każde rozwiązanie, które nam w tym pomaga, jest nieocenione. Inteligentne oświetlenie doskonale wpisuje się w tę potrzebę. Smart żarówki, listwy czy gniazda możemy uruchomić jednym kliknięciem, nie wstając z wygodnego fotela. Ta funkcjonalność jest możliwa dzięki aplikacji AZzardo Smart zainstalowanej na wybranym przez nas urządzeniu mobilnym.  Z poziomu smartfonu czy tabletu sprawujemy kontrolę nad inteligentnym oświetleniem zainstalowanym w naszym domu. Według indywidualnych preferencji dobierzemy natężenie oraz barwę światła, odpowiednie do konkretnej sytuacji. Masz ochotę na lekturę ulubionej książki w piątkowy wieczór? Bez trudu, jednym kliknięciem wybierzesz oświetlenie, które nie zmęczy niepotrzebnie Twoich oczu, a wręcz przeciwnie, wesprze przyjemne chwile spędzone nad ciekawą książką. Spędzasz popołudnie na zabawie z dziećmi, a może przygotowujesz kolację dla znajomych z pracy? W prosty i szybki sposób ustawisz odpowiadający Tobie rodzaj oświetlenia najlepszy do danej sytuacji.

Harmonogram pracy urządzeń

Inteligentne urządzenia doskonale dopasowują się do naszych potrzeb, a odpowiednio zaprogramowane, wiedzą, kiedy i w jaki sposób nas wspierać. Użytkownik smart oświetlenia przy pomocy aplikacji może samodzielnie ustalić godziny pracy poszczególnych sprzętów. Wybrane urządzenie, bez jakiejkolwiek ingerencji z naszej strony, załączy się o wyznaczonej porze dnia. Lampka nocna zapali się rano, wraz z dźwiękiem budzika, następnie uruchomi się oświetlenie schodów, żeby przejście do kuchni czy łazienki nie stanowiło dla nas problemu. To tylko kilka spośród nieograniczonej liczby scenariuszy, które możemy stworzyć przy pomocy aplikacji AZzardo Smart. Wybór czasu pracy urządzeń zależy wyłącznie od nas jako użytkowników inteligentnego oświetlenia.

Oświetlenie zaprogramowane według potrzeb

Skonfigurowanie aplikacji z domowymi urządzeniami daje nam możliwość ustawienia automatycznego włączania i wyłączania urządzeń. Jest to doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy cenią oszczędność pieniędzy, ale również dla tych, którzy podążają w kierunku proekologicznym. Jak ta funkcjonalność sprawdza się w praktyce? Timer pracy urządzeń działa dokładnie tak, jak zażyczy sobie tego użytkownik. Możemy z góry określić porę wyłączenia telewizora lub lampki nocnej. Automatycznie określimy też kiedy światło w pokoju dziecka powinno zgasnąć i wskażemy, w jakich godzinach powinno działać oświetlenie zewnętrzne. Dotyczy to również światełek choinkowych, które zimą wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Pod nieobecność domowników oświetlenie nie będzie niepotrzebnie pobierało prądu. Załączy się o ustalonej w aplikacji porze i wyłączy o wskazanej godzinie.

Wybór odpowiedniej atmosfery

Barwa i natężenie światła mają ogromny wpływ na budowanie nastroju wewnątrz pomieszczeń. Odpowiednio dobrane oświetlenie silnie wpływa na nasze samopoczucie. Podczas wieczornego seansu filmowego czy romantycznej kolacji we dwoje, oświetlenie warto przygasić. Nieco intensywniejsze światło przyda się z kolei podczas wykonywania prac domowych. Przy pomocy aplikacji możemy też ustalić odpowiednią barwę światła dla poszczególnych pór dnia. Oświetlenie będzie zmieniało się wraz z naszymi codziennymi aktywnościami. Ta funkcja jest przydatna również w nocy. Kiedy po zmroku postanowimy przejść z jednego pokoju, do drugiego, poszczególne elementy oświetlenia mogą zostać aktywowane. Delikatne, nieoślepiające światło zapali się, by pomóc nam bezpiecznie dotrzeć do celu.

Bezpieczeństwo i oszczędność energii w jednej aplikacji

AZzardo Smart to nie tylko inteligentne narzędzie ułatwiające nam codzienne życie. Aplikacja pomaga nam również dbać o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. W jaki sposób? Otóż pamięta o tym, o czym nam zdarza się zapominać. Kiedy w porannym pośpiechu prostujemy włosy, a następnie wybiegamy z domu, zostawiając włączone urządzenie, inteligentny system zadziała odpowiednio do sytuacji. Wyłączy urządzenie po określonym czasie, żeby nie tylko nie zużywało prądu, ale przede wszystkim nie stanowiło zagrożenia pożarowego.

Do podobnych sytuacji może dochodzić w wielu miejscach domu: żelazko podłączone do prądu czy pozostawiony na gazie garnek, w którym podgrzewaliśmy obiad. To wszystko potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Mając w ręku urządzenie z aplikacją AZzardo Smart rozprawimy się z problemem będąc nawet na drugim końcu świata. Zdalnie wyłączymy inteligentne gniazda bądź listwy, do których podłączone są urządzenia w naszym domu. Wystarczy nam dostęp do Internetu i urządzenie mobilne.

Wiele funkcjonalności, jedno urządzenie

Aplikacja AZzardo Smart łączy w sobie cały wachlarz funkcji, które wspierają naszą codzienność. Z poziomu urządzenia mobilnego możemy w prosty sposób sterować wieloma elementami wyposażenia naszego domu. Wystarczy jedno kliknięcie żeby zmienić klimat otaczającej nas przestrzeni. Dzięki timerowi ustalimy czas włączania i wyłączania urządzeń. Aplikacja pozwoli nam również kontrolować smart urządzenia z każdego miejsca na świecie. Z pomocą AZzardo Smart oszczędzamy czas, zredukujemy wydatki za prąd i zadbamy o bezpieczeństwo w naszym domu. Krótko mówiąc: dostaniemy pełen pakiet wygód i możliwości.